Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 00:00

S e-náramkom odsúdení nestratia sociálne styky

Rozšírenie používania trestu domáceho väzenia pomôže odbremeniť plné väznice.

S e-náramkom odsúdení nestratia sociálne styky
Zdroj: archív HN

Aké alternatívne tresty u nás poznáme
podmienečný odklad výkonu trestu odňatia slobody
podmienečný odklad s probačným dohľadom
trest domáceho väzenia
trest povinnej práce
peňažný trest


Rozšíriť škálu trestov, pri ktorých by sa mohlo využívať domáce väzenie s možnosťou kontrolovať ho elektronickými náramkami, sa snaží minister spravodlivosti Gábor Gál. Po novom by tak do väzníc nastupovalo menej väzňov. Návrh sa v súčasnosti nachádza v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Rozšírenie domáceho väzenia
Ministerstvo novinkou reaguje na veľké množstvo ľudí vo výkone trestu a vo väzbe. „Jednou z najvýraznejších zmien je možnosť aplikovať trest domáceho väzenia aj na trestné činy, za ktoré je možné uložiť trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ vysvetľuje hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová. Rezort si od novinky sľubuje finančné aj sociálne dosahy. Sudcom by mala novinka slúžiť na vyplnenie „medzery“. „To je stav, keď s ohľadom na okolnosti prípadu a

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.