Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 00:00

Kraje žiadajú stovky tisíc eur na rekreáciu pre učiteľov

Stredné školy nevedia ako a hlavne z čoho zafinancovať rekreačné preukazy v praxi. Hospodárske výsledky však hovoria niečo iné.

Kraje žiadajú stovky tisíc eur na rekreáciu pre učiteľov
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Školy hľadajú peniaze na zaplatenie rekreačných poukazov. Len Trenčiansky kraj žiada o príspevok v rámci prenesených kompetencií vo výške 420-tisíc eur. „Požiadame ministerstvo školstva, aby v rámci prenesených kompetencií boli tieto finančné prostriedky dofinancované,“ uviedol predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky.


Ministerstvo školstva tvrdí, že už oslovilo ministerstvo financií so žiadosťou o poskytnutie finančných prostriedkov na rekreačné poukazy vo výške 21 miliónov eur pre 87-tisíc zamestnancov. „Z Ministerstva financií nám zatiaľ odpoveď nedoručili,“ uviedli na odbore komunikácie Ministerstva školstva.

Nevýhody poukazov
Poukazy sa nestretajú s dobrými ohlasmi. Prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman tvrdí, že poukazy sú diskriminačné a učitelia by si už aj chceli uplatniť ale nemôžu. Je svedkom toho, že jeho kolegovia počas jarných prázdnin boli na rekreačných pobytoch, no ešte stále s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.