Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 15:19 Aktualizované dňa 15.04.2019 o 16:49

Pellegrini ohlásil prelomové novinky. Pozrite sa, čo všetko sa zmení v zdravotníctve

Nové pravidlá majú priniesť niekoľko zásadných zmien.

Pellegrini ohlásil prelomové novinky. Pozrite sa, čo všetko sa zmení v zdravotníctve
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vládna predstava o budúcnosti nemocníc po mesiacoch čakania uzrela svetlo sveta. Premiér Peter Pellegrini ohlásil spolu s ministerkou Andreou Kalavskou jedny z najväčších zmien v slovenskom zdravotníctve.

Dnes môžeme oficiálne oznámiť spustenie Zdravej zmeny, ktorá do všetkých regiónov Slovenska v horizonte najbližších jedenásť rokov prinesie kvalitnú, dostupnú a adresnú zdravotnú starostlivosť,“ sľubuje premiér Peter Pellegrini.

HN vám prinášajú najväčšie zmeny v zdravotníctve:

Lepšia dostupnosť
Zákonom stanovený počet nemocníc, teda minimálna sieť, by sa mal v porovnaní so súčasným stavom zvýšiť. Kým dnes má garanciu zmluvy so zdravotnou poisťovňou 13 nemocníc, po zavedení nových pravidiel v roku 2025 by ich malo byť vrátane kompetenčných centier až 46.

Dostupnosť urgentných príjmov do pol hodiny od bydliska pacientov sa vďaka tomu zvýši z 87 percent na 91 percent územia,“ hovorí šéf vládnych analytikov z Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.