Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Černáka dal za mreže, so Sátorom sa stretol

Denisu Sakovú presvedčil aj člen opozičnej strany.

Milan Lučanský
Zdroj: TASR/M. Baumann

Policajným prezidentom sa stane Milan Lučanský. Dnes ho má ministerka vnútra Denisa Saková vymenovať za šéfa polície, povedala to v relácii V politike na TA3. S oboma kandidátmi, ktorí prešli výborom, sa stretla v piatok. Pri jej rozhodovaní malo zavážiť aj hlasovanie v brannobezpečnostnom výbore, kde Lučanský získal hlas aj od opozičného poslanca. Políciu tak povedie ďalšie štyri roky.


Vo funkcii ostáva
„Je to pevné rozhodnutie. Nikto nebol proti jeho vymenovaniu do funkcie,“ povedala Saková. Lučanský tak ostáva na poste, na ktorý nastúpil mesiace po vražde novinára Jána Kuciaka. Svoju policajnú kariéru začínal v 90. rokoch ako frekventant v Pezinku, neskôr pôsobil ako inšpektor v Liptovskom Hrádku či v Martine. Od roku 2004 sa stal vedúcim oddelenia odhaľovania odboru boja proti organizovanej kriminalite, o štyri roky neskôr sa stal riaditeľom odboru. V roku 2012 pôsobil ako zástupca riaditeľa Úradu boja proti organizovanej kriminalite a tiež ako prvý viceprezident Policajného zboru. Počas vlády Ivety Radičovej bol generálnym riaditeľom policajnej inšpekcie. Z tejto poz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.