Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2019, 17:21

Kriminalisti zaistili vyše milióna nelegálnych cigariet v Dunajskej Strede

Majiteľ areálu predložil zmluvu o prenájme skladových priestorov.

Kriminalisti zaistili vyše milióna nelegálnych cigariet v Dunajskej Strede
Zdroj: pixabay.com

Viac ako milión nelegálnych cigariet zaistili kriminalisti finančnej správy (FS) pri prehliadke skladov v Dunajskej Strede - časť Mliečany. Predbežný finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na viac ako 110-tisíc eur.

"Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy mali podozrenie zo skladovania a distribúcie nelegálnych tabakových výrobkov. Počas prehliadky v areáli v katastrálnom území Mliečany (Dunajská Streda), v ktorom sa nachádzajú viaceré skladové priestory, objavili celkovo 111 kartónových škatúľ, ktoré obsahovali dokopy 55 470 kusov spotrebiteľských balení cigariet viacerých značiek," povedala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Majiteľ areálu podľa jej slov predložil zmluvu o prenájme skladových priestorov. Vyplýva z nej, že si ich prenajíma občan maďarskej národnosti.

"Neoznačené balíčky cigariet mala podľa predbežných zistení táto osoba do skladových priestorov naskladňovať pravdepodobne z doteraz neznámej nelegálnej výrobne cigariet," podotkla s tým, že následne mali byť distribuované do rôznych krajín Európskej únie.

Skokanová doplnila, že prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy na ďalšie konanie, "keďže vzniklo podozrenie, že bol spáchaný trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona".

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi odňatie slobody až na päť rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.