Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 18:00

Bude Vallova parkovacia politika úspešná? Môže to byť veľký prínos pre Bratislavu, hodnotí odborník

Pozrite si rozhovor s dopravným analytikom Jozefom Drahovským v HNtelevízii.

Počet áut narástol vo všetkých mestských častiach, že nie je už kde parkovať, niekde sú problémy cez deň, niekde v noci. Tvrdí to dopravný analytik Jozef Drahovský v rozhovore s redaktorom Vladimírom Maťom v HNtelevízii.

Drahovský hodnotil chystanú parkovaciu politiku v Bratislave, ktorú vo štvrtok predstavil primátor Matúš Vallo. Za prínos považuje, že parkovacia politika takmer okamžite odstráni z cesty vraky a stojace autá.

"Spôsobí to, že investori budú robiť dostatok parkovacích miest pre svoje stavby. Mesto navyše má z toho príjem a môže stavať parkovacie domy," tvrdí analytik. 

Podľa neho peniaze, ktoré mesto vyberie vďaka parkovacej politike, by v prvom rade mali ísť do vyriešenia verejného priestoru.

"Lebo momentálne parkujeme všade, kde sa dá. Máme nedostatok parkovacích miest. Takže za tie peniaze môžu vyriešiť kapacity, postaviť parkovacie domy a samozrejme to, čo obyvatelia chcú, čiže pešie zóny a cyklotrasy," hovorí Drahovský.

Tvrdí, že ak sa bude parkovacia politika robiť zmysluplne, a umožní sa  iným organizáciám ponúknuť svoje parkovacie kapacity do tohto systému tak pre ľudí to bude jeden systém a budú mať prehľadné parkovanie. "Nebude sa parkovať na chodníkoch, ako je to teraz."

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.