Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 18:00

Bude Vallova parkovacia politika úspešná? Môže to byť veľký prínos pre Bratislavu, hodnotí odborník

Pozrite si rozhovor s dopravným analytikom Jozefom Drahovským v HNtelevízii.

Počet áut narástol vo všetkých mestských častiach, že nie je už kde parkovať, niekde sú problémy cez deň, niekde v noci. Tvrdí to dopravný analytik Jozef Drahovský v rozhovore s redaktorom Vladimírom Maťom v HNtelevízii.

Drahovský hodnotil chystanú parkovaciu politiku v Bratislave, ktorú vo štvrtok predstavil primátor Matúš Vallo. Za prínos považuje, že parkovacia politika takmer okamžite odstráni z cesty vraky a stojace autá.

"Spôsobí to, že investori budú robiť dostatok parkovacích miest pre svoje stavby. Mesto navyše má z toho príjem a môže stavať parkovacie domy," tvrdí analytik. 

Podľa neho peniaze, ktoré mesto vyberie vďaka parkovacej politike, by v prvom rade mali ísť do vyriešenia verejného priestoru.

"Lebo momentálne parkujeme všade, kde sa dá. Máme nedostatok parkovacích miest. Takže za tie peniaze môžu vyriešiť kapacity, postaviť parkovacie domy a samozrejme to, čo obyvatelia chcú, čiže pešie zóny a cyklotrasy," hovorí Drahovský.

Tvrdí, že ak sa bude parkovacia politika robiť zmysluplne, a umožní sa  iným organizáciám ponúknuť svoje parkovacie kapacity do tohto systému tak pre ľudí to bude jeden systém a budú mať prehľadné parkovanie. "Nebude sa parkovať na chodníkoch, ako je to teraz."

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.