Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 13:08

Kollár si našiel v Európe mocného spojenca. Ten muž dokázal nemožné, hovorí o ňom

  • Sme rodina podpísalo vstup do hnutia Európa národov a slobody, ktoré je iniciátorom novej frakcie v Európskom parlamente.
  • Ak v eurovoľbách zvolia Slováci aj kandidátov zo Sme rodina, budú súčasťou práve tejto frakcie, potvrdil Boris Kollár.
  • "Chceme sa stať poprednou európskou frakciou, tou najpočetnejšou," konštatoval Matteo Salvini.

Opozičné hnutie Sme rodina na čele s Borisom Kollárom pred májovými eurovoľbami nadväzuje cezhraničnú spoluprácu. Kollár spojil európske pôsobenie svojej strany s talianskym politikom Matteom Salivinim.

Ešte vo februári tohto roka Sme rodina podpísalo vstup do hnutia Európa národov a slobody (ENF), ktorého spoluzakladateľom je práve tento taliansky politik. Strana o tom informovala včera.

Salvini, ktorý je predsedom protiimigračnej strany Liga, podpredsedom talianskej vlády a ministrom vnútra, podľa Kollára spravil "nemožné", keď "za 12 mesiacov dokázal zastaviť prílev imigrantov z Afriky do Talianska", za čo musí čeliť vlne kritiky z Únie.

​Šéf Sme rodina to hovorí vo videu, v ktorom na Facebooku oznamuje svojim priaznivcom vstup svojho hnutia do ENF.

ENF si podľa Kollára "zobralo do vienka chrániť hranice, tradície a právo na prácu pre všetkých svojich obyvateľov."

Na záver videa Kollár prenecháva slovo Salvinimu. Ten želá Kollárovi a Sme rodina úspech a hovorí o nich ako o strane, s ktorou "budeme s určitosťou po 25. máji spolupracovať pre novú Európu, ktorá bude konečne brániť hranice, tradície a právo na prácu pre našich obyvateľov."

Aktuálne tvorí ENF s 39 poslancami najmenšiu frakciu v europarlamente. Jej člemi sú okrem talianskej Ligy napríklad britský UKIP, francúzske Národné združenie, Slobodná strana Rakúska či holandská Strana za slobodu.

Stretnutie v Bratislave

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata