Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 00:00

Saková si vyberá šéfa polície

Ministerke vnútra posunul parlamentný výbor dve mená, Milan Lučanský a Ivan Ševčík.

Ministerka vnútra Denisa Saková
Zdroj: TASR/J. Kotian

Ostro sledovaná voľba policajného šéfa sa blíži do finále. Po tom, ako odborná komisia neverejne vybrala trojicu kandidátov za múrmi ministerstva vnútra, vypočul včera uchádzačov aj parlamentný brannobezpečnostný výbor. Ten nakoniec odporučil šéfke rezortu vnútra Denise Sakovej dvojicu kandidátov: súčasného prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského a policajného pridelenca v Prahe Ivana Ševčíka. Ministerka má právo si z dvojice aj nevybrať, v takom prípade by sa voľba opakovala.


Cez parlamentné sito nakoniec neprešiel banskobystrický šéf krajskej polície Ivan Piliar, ktorý apeloval najmä na doplnenie policajných radov kvalitnými profesionálmi, ako sú ekonómovia či IT špecialisti. Piliar paradoxne priznal, že na kandidatúru ho oslovil ďalší z uchádzačov, a to Milan Lučanský. Jadrom híringu sa stala reorganizácia interných systémov a fungovania polície.

Milan Lučanský, súčasný policajný prezident
Radikálne prekopanie Policajného zboru je hlavnou agendou súčasného policajného šéfa Milana Lučanského. Ten už dlhšie avizuje ráznu reorganizáciu Národnej kriminálnej agentúry. Vo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.