Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 00:00

Kažimír exkluzívne pre HN: Chystá sa veľká reforma

Bývalý minister financií a budúci guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír v exkluzívnom rozhovore o svojom pôsobení na rezorte a o budúcnosti v pozícii guvernéra NBS.

V roku 2014 sme sa vás v rozhovore pýtali, či budete ministrom aj po vtedajších prezidentských voľbách. Povedali ste, že ak o vaše služby bude záujem, tak áno. Kam sa stratilo toto odhodlanie, že po týchto už nebudete?
Hovoríte o roku 2014. Ja by som mohol spomenúť ešte rok 2006, keď som vstupoval do politiky. Je to 13 rokov, z toho 11 na ministerstve financií a sedem rokov ako minister. Viete, mám rád film Sedem rokov v Tibete. Ale tiež knihu Dva dni v Chujave, a tie sa počas môjho pôsobenia na ministerstve opakovali častejšie. Všetko sa raz začína a raz končí. Pre mňa je veľmi dôležité, že som tu mohol byť. Možno o tom netušíte, ale mám rád lunaparky a s deťmi chodím aj na tie najbláznivejšie atrakcie. A tie roky na ministerstve financií, to bola naozaj jazda. Som rád, že vďaka ľuďom, ktorých som mal okolo seba, sme to zvládli.

A kedy nastal ten zlom, keď ste si povedali, že už chcete odísť?
Vstupoval som do politiky ako tridsiatnik a odchádzam ako päťdesiatnik. Vždy som mal inú predstavu o svojom živote ako skončiť o barlách na chodbách parlamentu. Nastal okamih, keď som pripravený reagovať na ďalšiu výzvu v odbornom a profesionálnom živote. Tak to úprimne je.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.