Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2019, 00:00

Kažimír exkluzívne pre HN: Chystá sa veľká reforma

Bývalý minister financií a budúci guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír v exkluzívnom rozhovore o svojom pôsobení na rezorte a o budúcnosti v pozícii guvernéra NBS.

V roku 2014 sme sa vás v rozhovore pýtali, či budete ministrom aj po vtedajších prezidentských voľbách. Povedali ste, že ak o vaše služby bude záujem, tak áno. Kam sa stratilo toto odhodlanie, že po týchto už nebudete?
Hovoríte o roku 2014. Ja by som mohol spomenúť ešte rok 2006, keď som vstupoval do politiky. Je to 13 rokov, z toho 11 na ministerstve financií a sedem rokov ako minister. Viete, mám rád film Sedem rokov v Tibete. Ale tiež knihu Dva dni v Chujave, a tie sa počas môjho pôsobenia na ministerstve opakovali častejšie. Všetko sa raz začína a raz končí. Pre mňa je veľmi dôležité, že som tu mohol byť. Možno o tom netušíte, ale mám rád lunaparky a s deťmi chodím aj na tie najbláznivejšie atrakcie. A tie roky na ministerstve financií, to bola naozaj jazda. Som rád, že vďaka ľuďom, ktorých som mal okolo seba, sme to zvládli.

A kedy nastal ten zlom, keď ste si povedali, že už chcete odísť?
Vstupoval som do politiky ako tridsiatnik a odchádzam ako päťdesiatnik. Vždy som mal inú predstavu o svojom živote ako skončiť o barlách na chodbách parlamentu. Nastal okamih, keď som pripravený reagovať na ďalšiu výzvu v odbornom a profesionálnom živote. Tak to úprimne je.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.