Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 14:34

Saková oznámi meno nového policajného prezidenta po stretnutí s kandidátmi

Denisa Saková vysvetlila, že s kandidátmi sa chce osobne stretnúť, pretože sa nezúčastnila výboru a verejného híringu kandidátov.

Saková oznámi meno nového policajného prezidenta po stretnutí s kandidátmi
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) oznámi svoju nomináciu na post nového policajného prezidenta v krátkom čase. S oboma úspešnými kandidátmi sa chce najskôr stretnúť.

"Som veľmi rada, že brannobezpečnostný výbor veľmi odborne pristúpil k tomu, aby prehodnotil všetkých kandidátov, ktorí boli prihlásení na post policajného prezidenta," povedala v stredu novinárom po výjazdovom rokovaní vlády v Bardejove. Rozhodnutie parlamentného brannobezpečnostného výboru podľa vlastných slov rešpektuje.

Saková vysvetlila, že s kandidátmi sa chce osobne stretnúť, pretože sa nezúčastnila výboru a verejného híringu kandidátov pre výjazdové rokovanie vlády. "Moja prítomnosť by vyvolávala pochybnosti, či som nešla ovplyvňovať poslancov, čo sa týka hlasovania o jednotlivých kandidátoch," doplnila dôvody neúčasti.

Rozdiely medzi vybranými kandidátmi ministerka robiť nebude. "Nemôžem povedať, že za to, že pán Lučanský bol menovaný za dočasného policajného prezidenta, by mal u mňa väčšie šance. Myslím si, že na rezorte pôsobím veľmi dlho a poznám prácu všetkých troch kandidátov, ktorí boli úspešní v prvom kole," pripomenula.

Parlamentný brannobezpečnostný výbor odporučil v stredu ministerke vnútra za nového policajného prezidenta súčasného dočasného šéfa polície Milana Lučanského a policajného pridelenca v Prahe Ivana Ševčíka. Rozhodli o tom členovia výboru hlasovaním.

Riaditeľa banskobystrickej krajskej polície Ivana Piliara výbor neodporučil. Z dvojice kandidátov má ministerka vnútra vymenovať nového šéfa polície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.