Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 08:31

Vláda zasadne v Bardejove, ministri budú rokovať aj o poskytnutí milióna eur pre región

Počas zasadnutia sa bude vládny kabinet zaoberať aj Správou o činnosti splnomocnenca vlády pre rómske komunity za rok 2018.

Vláda zasadne v Bardejove, ministri budú rokovať aj o poskytnutí milióna eur pre región
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vláda v stredu absolvuje druhý deň dvojdňového výjazdu na severovýchode krajiny v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska. Po tom, čo v utorok (9. 4.) rokovala v Medzilaborciach, v stredu zasadne v Bardejove. Vládny kabinet sa tu bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Bardejov.

Kabinet bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jeden milión eur, ktorý má byť uvoľnený do 31. mája. Najviac financií, 264-tisíc eur, by malo ísť na výstavbu dopravného ihriska a revitalizáciu súvisiacej oddychovej zóny na Toplianskej ulici v Bardejove. Obec Hažlín by mala získať 30-tisíc eur na výstavbu komunikácie k individuálnej bytovej výstavbe, Kríže 44-tisíc eur na rekonštrukciu cesty k pamätníku SNP a Fričkovce 20-tisíc eur na obstaranie kolesového nakladača s príslušenstvom na udržiavacie práce v obci.

Vláda by mala vyčleniť financie pre viacero obcí aj na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií, rekonštrukciu kultúrnych domov či na úpravy cintorínov. Finančnú pomoc by mali dostať aj viaceré cirkvi, cirkevné zbory, športové kluby a zväzy. Na reštaurovanie novoobjavenej gotickej brány z druhej polovice 15. storočia v Bazilike sv. Egídia v Bardejove by mala Rímskokatolícka farnosť sv. Egídia získať 30-tisíc eur. Vláda by mala podporiť celkovo 79 projektov.

Počas zasadnutia sa bude vládny kabinet zaoberať aj Správou o činnosti splnomocnenca vlády pre rómske komunity za rok 2018. Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) uplynulý rok osobne navštívil 78 lokalít s marginalizovanými rómskymi komunitami, zúčastňoval sa tiež dôležitých rokovaní v lokalitách postihnutých napríklad mimoriadnou situáciou v dôsledku požiaru či ohrozenia zdravia zlou technickou kvalitou stavieb.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V utorok vláda zasadala v Medzilaborciach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.