Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 00:00

Lekári tento rok zatvorili dve stovky ambulancií

Akútny nedostatok sa netýka len všeobecných lekárov, ale všetkých typov ambulancií. Prejavuje sa v regiónoch aj vo väčších mestách.

Lekári tento rok zatvorili dve stovky ambulancií
Zdroj: Reuters

O dvesto ambulancií menej. Takéto číslo vykazujú za prvé tri mesiace tohto roka slovenské župy. Klesajúci počet poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zatiaľ vykazuje aj Národné centrum zdravotníckych informácií. Posledné dostupné dáta z roku 2017 hovoria zhruba o 9 840 poskytovateľoch, čo je v porovnaní s rokom 2015 takmer o tri percentá menej. Prezident Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth však tvrdí, že prvé mesiace nového roka úbytok lekárov zaznamenáva pravidelne. „Väčšina z nich sú daňové subjekty, teda ak uzatvárajú rok, automaticky končia ku koncu roka. Preto väčšina

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.