Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 00:00

Lekári tento rok zatvorili dve stovky ambulancií

Akútny nedostatok sa netýka len všeobecných lekárov, ale všetkých typov ambulancií. Prejavuje sa v regiónoch aj vo väčších mestách.

Lekári tento rok zatvorili dve stovky ambulancií
Zdroj: Reuters

O dvesto ambulancií menej. Takéto číslo vykazujú za prvé tri mesiace tohto roka slovenské župy. Klesajúci počet poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zatiaľ vykazuje aj Národné centrum zdravotníckych informácií. Posledné dostupné dáta z roku 2017 hovoria zhruba o 9 840 poskytovateľoch, čo je v porovnaní s rokom 2015 takmer o tri percentá menej. Prezident Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth však tvrdí, že prvé mesiace nového roka úbytok lekárov zaznamenáva pravidelne. „Väčšina z nich sú daňové subjekty, teda ak uzatvárajú rok, automaticky končia ku koncu roka. Preto väčšina zmien sa ukáže na začiatku ďalšieho roka,“ vysvetľuje.


Tlak na štát, aby nahradil odchádzajúcich lekárov, však môže rásť, mnohí z nich ordinujú v dôchodkovom veku a odrádza ich elektronizácia a p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.