Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 00:00

Kotlebovci stáli pred súdom pre prejavy neznášanlivosti

Najvyšší súd pojednávanie o zrušení ĽSNS odročil. Pritom problémy straníkov Mariana Kotlebu so zákonom nie sú ničím výnimočným.

Kotlebovci stáli pred súdom pre prejavy neznášanlivosti
Zdroj: TASR

Po niekoľkohodinovom procese Najvyšší súd nakoniec nerozhodol, či strana bude naďalej fungovať alebo nie, a prípad bol odročený. „Je tu snaha o odstránenie demokracie na Slovensku,“ povedal zástupca Generálnej prokuratúry Ivan Minár. Prokurátor, ktorý zastupoval Jaromíra Čižnára, ktorý v roku 2017 podnet na rozpustenie strany podal, v niekoľkých bodoch poukázal na prehrešky strany, ale aj samotných straníkov, ktorí sú vo viacerých prípadoch stíhaní aj za prejavy extrémizmu.


Na druhej strane advokáti z tábora Mariana Kotlebu, ktorý sa na pojednávaní taktiež zúčastnil, poukázali na fakt, že žalobca poukazoval práve na živé prípady, ktoré sú v súčasnosti v priebehu konania. „Žaloba, ako bola dnes podaná, bola tendenčná,“ obhajoval Kotlebovu stranu advokát Tomáš Rosina. Taktiež dodal, že je neadekvátne sa vyjadrovať k živým prípadom, ktoré s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.