Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 00:00

Rukopis detí je horší. Aj pre mobily

Dnešní predškoláci už nastupujú do škôl s návykmi, ktoré im sťažujú ďalšie vzdelávanie.

Rukopis detí je horší. Aj pre mobily
Zdroj: Firma STABILO

Mobil, tablet a až potom ceruzky. Fakt, že až tretina slovenských žiakov v súčasnosti nevie správne písať, pripisujú odborníci aj tomu, že predškoláci dostanú do rúk elektronické zariadenie skôr ako perá a ceruzky. „Najčastejším nedostatkom je nedôsledné uplatňovanie metodických odporúčaní, čo sa adekvátne prejavuje na grafomotorických výkonoch detí,“ uviedla Štátna školská inšpekcia na margo svojho prieskumu.


Problémom aj rodičia
Problémy s takzvanou grafomotorikou musia naprávať učitelia, keďže školáci nastúpia do prvého ročníka už so zlými písacími návykmi. „Je problém zmeniť ich zautomatizovaný a fixovaný návyk – niekedy sa to podarí, niekedy nie,” vysvetlila pre HN Jarmila Tihláriková, učiteľka prvého ročníka Základnej školy Dubová. Podľa odborníkov je však problém aj na strane rodičov, ktorí často nevedia, ako má správne uchopenie pera vyzerať a čo to môže v budúcnosti spôsobiť. Podľa špeciálnej pedagogičky Svetlan

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.