Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2019, 00:00

Veľká reforma presunie nemocničné lôžka

V horizonte piatich rokov by sa mala výrazne zmeniť mapa nemocníc na Slovensku. Zariadenia sa na rozsiahle zmeny necítia pripravené.

Veľká reforma presunie nemocničné lôžka
Zdroj: Dreamstime

Druhý polčas vládnutia podľa politológov veľkým zmenám nepraje, súčasná vláda však chce pri zdravotníctve spraviť výnimku. V najbližších dňoch má predstaviť legislatívne detaily najrozsiahlejších zmien v lôžkovej politike. Analýza totiž ukazuje, že na Slovensku je priveľa nemocníc a na ich oddeleniach priveľa lôžok. Napriek európskemu nadpriemeru v počte hospitalizácií veľa lôžok nemá využitie – nie sú tam prípadne také, aké v skutočnosti treba.


Demografický vývoj naznačuje, že v roku 2030 budeme potrebovať výrazne viac lôžok na geriatrii, dlhodobej starostlivosti či kardiológii, kým vyťaženosť pô

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.