Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2019, 12:57

Radičová: Rozdeľujem Slovensko. Nechcem to prenášať do nových politických subjektov

Bývalá premiérka tvrdí, že chce pomôcť k nástupu novej generácie do politiky.

Radičová: Rozdeľujem Slovensko. Nechcem to prenášať do nových politických subjektov
Zdroj: HN/Peter Mayer

Sociologička a bývala predsedníčka vlády Iveta Radičová sa vyjadrila k budúcej novej strane prezidenta Andreja Kisku. Svoj vstup do strany nepotvrdila. Hovorí však, že prezidentovej strane chce pomôcť svojimi skúsenosťami k nástupu novej generácie do politiky.

"Je už na samotných aktéroch, ako využijú to, čo odovzdám," uviedla v relácii TA3 V politike. 

"Strana, ktorá je v zárodkoch má tendencie raziť štýl politiky s nulovou toleranciou k agresivite, nenávisti a osobným útokom," povedala.   

Krajinu podľa Radičovej trápi morálne zlyhávanie viacerých osobností naprieč politickým spektrom. "Jediná šanca je, čím viac vytvárať priestor ľuďom, ktorí nebudú prinášať podozrenia. Patrím k ľuďom, ktorí Slovensko rozdeľujú, ale nechcem toto rozdelenie prenášať do nových politických subjektov," tvrdí bývalá premiérka. 

Radičová hovorí, že prezident predstúpi pred verejnosť a vysvetlí svoje daňové kauzy.   

"Potrebujem zareagovať na nezmysly, že prezident sa uchádza o vstup do politiky, lebo chce nejakú ochranu. Moc nemá byť na to, že pozametáte kauzy pod koberec. S touto politikou treba skončiť. Toto nie je jeho prípad, nemá to žiadnu logiku," uviedla Radičová.

Expremiérka sa ku konkrétnym menám, ktoré by mali byť súčasťou Kiskovej strany, nevyjadrila. "Neporuším dohody. Pokiaľ nebude definitívny súhlas a neprebehnú rozhovory s ďalšími politickým stranami, je to len v štádiu úvahy," dodala na margo medializovaných informácii.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.