Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2019, 20:00

Do Kiskovej výzvy sa zapojilo už vyše desaťtisíc ľudí. Prezident vysvetlil, čo znamená symbol +1

Prezident vyzýva ľudí, aby sa pridali, pretože každý jeden, kto sa ku k nim pridá, sa podľa prezidenta počíta.

Do výzvy prezidenta Andreja Kisku pod názvom "Je nás viac" sa zapojilo už vyše desaťtisíc ľudí.

Prezident v stredu ráno vo videu na Facebooku oznámil, že zakladá politickú stranu.

Čo je symbol +1?

"Do našej výzvy sa zapojilo už viac ako 11-tisíc ľudí ochotných pomôcť. Ďakujem za toto neuveriteľné číslo," napísal v sobotu Kiska. Vysvetlil, čo v tejto kampani znamená symbol +1.

Tvrdí, že nepôjde o názov strany, ktorý ešte neprezradil a urobí tak až po skončení mandátu, 17. júna.

"Nie je to názov novej strany. Je to symbol, že každý jeden človek sa ráta. Potrebujeme spojiť slušných a ochotných ľudí a pokúsiť sa zmeniť Slovensko k lepšiemu," napísal Kiska.

Kiska: Potrebujeme to vytrhnúť z rúk Smeru

V rozhovore pre denník SME povedal, že je to výzva, aby sa ľudia pridali, že každý jeden, kto sa ku k nim pridá, sa počíta. 

"Potrebujeme zmeniť krajinu, potrebujeme prevziať moc a vytrhnúť to z rúk Smeru, ideme do toho," povedal v rozhovore. Kiska týmto krokom spustil veľkú diskusiu, na založenie jeho strany reagovalo viacero politikov, vrátane jeho súpera Roberta Fica.

Fico uviedol, že Kisku považuje za jedného z najlenivejších politikov, akých kedy za dvadsaťpäť rokov politickej kariéry videl. 

​Podľa slov šéfa Smeru na pravicovú scénu "prichádza nový kohút a na tom malom pravicovom smetisku sa budú musieť viacerí pomestiť."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.