Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2019, 17:06

Matovič sa na Facebooku doťahoval s kontroverzným aktivistom Daňom. Kvôli ponuke za milión

  • Šéf OĽaNO ponúka milión eur tomu, kto zverejní jeho nahrávku rozhovoru s Marianom Kočnerom z roku 2010.
  • Podľa Matoviča je celý prepis vymyslený a taký rozhovor sa nikdy neuskutočnil.

Šéf OĽaNO Igor Matovič v sobotu doobeda napísal na sociálnej sieti v statuse, že už len 40 hodín bude čakať milión eur na svojho majiteľa.

Práve túto sumu ponúkol Matovič v piatok na brífingu tomu, kto zverejní jeho nahrávku rozhovoru s Marianom Kočnerom z roku 2010, ktorý sa mal uskutočniť v bratislavskom komplexe Five Star Residence.

​"Tak som im ponúkol milión, ak priložia nahrávku, z ktorej to prepísali. Prečo? Lebo sa obsahu reálneho rozovoru nebojím a to, čo dala mafia von, sú vymyslené bludy," napísal šéf obyčajných.

Doplnil, že jeden človek sa predsa len prihlásil. Je ním kontroverzný aktivista a neúspešný kandidát na prezidenta Martin Daňo.

"Pre úplnosť - jeden z nich sa ozval - Daňo - vraj on tú nahrávku má, ale potrebuje, aby som ja išiel za Kočnerom do basy a vybavil od neho súhlas so zverejnením. Takto, milý Martinko Daňko - ak ju máš, tak ju zverejni a svojho kámoša Kočnera na nej jednoducho vypípaj = potom nepotrebuješ žiadny súhlas Kočnera. Chápeš? Kapíto?" píše Matovič.

Ten sa potom s Daňom doťahoval na Facebooku kvoli tejto ponuke za milión. "Igorko, akú mám istotu, že keď to pustím, nebudeš skrečkovať, že je to falzifikát? Napíš presné podmienky vyplatenia zmluvy," napísal Martin Daňo.

Správa Martina Daňa
Zdroj: Facebook

Ponuka za milión eur

Matovič zvolal v piatok brífing po tom, ako do viacerých redakcií prišiel prepis nahrávky rozhovoru s Marianom Kočnerom, ktorý, je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Podľa Matoviča je celý prepis vymyslený a taký rozhovor sa nikdy neuskutočnil. Matovič tvrdí, že sa s Kočnerom rozprával len raz, keď mu mal kontroverzný podnikateľ hovoriť o trestnom oznámení, ktoré mal na Matoviča pripravovať Richard Sulík.

"Sám neviem, o čom sme sa vtedy rozprávali, ale keď som si pozrel tento rozhovor, tak sú to bludy," povedal na tlačovej konferencii Igor Matovič. Podľa neho ja za šíreným tohto prepisu "mafia", ktorá sa ho snaží zastrašiť.

Zároveň prisľúbil milión eur tomu, kto mu prinesie originál nahrávky, z ktorej mal vzniknúť daný prepis. "Ponúkam vám milión eur, ak dáte originál nahrávky aj akúkoľvek kópiu rozhovoru, z ktorého je tento pamflet, ktorý nazývate prepisom."

Tým, že ten prepis nie je skutočný si je istý a verí, že peniaze nebude musieť nikdy vyplatiť. "Ja ponúkam túto sumu, lebo viem, že ten rozhovor neexistuje a nebudem ju musieť nikdy vyplatiť," uzavrel poslanec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.