Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2019, 13:12 Aktualizované dňa 06.04.2019 o 15:55

Našim spoločným cieľom je poraziť Smer a SNS, vyhlásila Nicholsonová v reakcii na Kiskovu stranu

  • Poslankyňa SaS odkázala Progresívnemu Slovensku, aby sa hnutie snažilo odobrať Smeru voličov.
  • Erik Tomáš tvrdí, že Smer je stále najsilnejšou politickou stranou a jeho cieľom je vyhrať aj ďalšie parlamentné voľby.
  • Nicholsonová dodala, že podľa nej budú predčasné voľby a SaS je pripravená v nich Smer poraziť.

"Máme dva spoločné ciele. Jeden je poraziť Smer a SNS a druhý cieľ je poraziť extrémizmus."

Vyhlásila to podpredsedníčka parlamentu a poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová v relácii v RTVS Sobotné dialógy. Reagovala na založenie politickej strany prezidentom Andrejom Kiskom.

"O Kiskovej strane vieme veľmi málo"

Nicholsonová dodala, že podľa nej budú predčasné voľby a SaS je pripravená v nich Smer poraziť. Poslanec Smeru Erik Tomáš oponoval slovami, že viacerí predstavitelia SaS vyjadrili pochybnosti nad Kiskovou stranou.

Nicholsonová pripúšťa, že o Kiskovej strane sa vie zatiaľ veľmi málo. "Nevieme program, nevieme, kto sú tváre strany. Bolo by však dobré, pokiaľ by strana Andreja Kisku lovila medzi 40-percent nerozhodnutými voličmi," hovorí.

Podľa nej bolo obdobie, kedy mal Kiska väčší politický výtlak, ako je tomu teraz. "Keď však chce ísť do straníckej politiky, tak nech ide. Bolo by dobré, keby sme spolu napríklad vytvorili koalíciu po ďalších parlamentných voľbách." 

Odkaz progresívcom

Nicholsonová zároveň odkázala Progresívnemu Slovensku, aby sa hnutie snažilo odobrať Smeru voličov. "Pretože Smer ich bude mať stále menej."

Erik Tomáš jej v diskusii odkázal, že Smer je stále najsilnejšou politickou stranou a jeho cieľom je vyhrať aj ďalšie parlamentné voľby.

Poslanec Smeru vidí za založením Kiskovej strany fakt, že chce podľa neho prezident zakryť svoje daňové a pozemkové delikty. "A keď máte moc, viete to zamiesť pod koberec," povedal. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.