Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2019, 14:32

Sulík tvrdí, že prispel k stopke pre Dankov odvod: Eurokomisárka mi prisľúbila, že bude urýchlene konať

Priblížil, že pri osobitnom odvode dal dve písomné otázky a písal list príslušnej eurokomisárke, ktoré viedlo k stretnutiu.

Predseda SaS Richard Sulík považuje za jeden z najväčších úspechov svojho pôsobenia v Európskom parlamente aktivity, ktoré viedli k pozastaveniu osobitného odvodu obchodných reťazcov. Pri odpočte svojho pôsobenia v europarlamente spomenul svoje písomné otázky, vystúpenia aj pozmeňujúce návrhy k európskym smerniciam a nariadeniam.

Priblížil, že pri osobitnom odvode dal dve písomné otázky a písal list príslušnej eurokomisárke, ktoré viedlo k stretnutiu.

"Prisľúbila mi, že bude urýchlene konať, čo sa aj stalo a bola pozastavená účinnosti Dankovej dane z potravín. Tu vidieť, že nie je práca v europarlamente zbytočná a nie je pravda, že jeden europoslanec tam nič nezmôže," povedal na tlačovej konferencii v Národnej rade.

Osobitný odvod slovenský parlament vo štvrtok zrušil po tom, čo bola pozastavená jeho účinnosť. Sulík očakáva, že by ceny mohli v priebehu niekoľkých mesiacov klesnúť, prípadne nebudú aspoň ďalej rásť.

​Predseda SaS zároveň na tlačovej konferencii zdôraznil, že SaS je proeurópska strana, Európsku úniu považuje za dobrý projekt, ale potrebuje reformu.

"Členstvo v EÚ vnímame ako kľúčový záujem Slovenska. Preto chceme, aby EÚ fungovala, preto aj pomenúvame, čo v nej nefunguje," povedal Sulík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.