Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2019, 10:24

Pellegrini: Ja keby som mal tú moc, tak tu spravím také harakiri, len by sa tak prášilo

Pozrite si najlepšie výroky premiéra Petra Pellegriniho z HNClubu.

O podnikateľskom prostredí

"Cítim, že postupne prichádza obdobie, že rast sa pravdepodobne spomalí. My sme ako malá krajina závislí na tom, čo sa deje inde a preto je veľmi dôležité, ako budeme pristupovať k ďalším zmenám v oblasti podnikateľského prostredia."

​"Pre automotive sektor pripravujeme balík opatrení, ktorý sa bude týkať celého priemyslu. Je tam asi 25 úloh, ktoré sme prijali včera. Chceme viac urobiť pre podporu investícií do vedy a výskumu navýšením odpočtu, super odpočtom, chceme prijať opatrenia na zvýšenie mobility."

O korupcii

"Tých daňových podvodníkov aj veľkých aj lokálnych aj regionálnych berieme rad radom. Lebo musí platiť padni komu padni. Ako máme budovať dôveru v štát, ak sa niekto vytŕča v Markíze v Smotánke a tí ľudia sa na neho pozerajú a pri tom vedia, čím sa živí a čo robí. No to sa skončilo. Ideme. Ja som povedal deň, či hodinu po nástupe, keď sa týkalo aj našej poslankyne na východe, je jedno s kým sa pozná, z akej strany je. Vidíte, nebola úspešná ani so sťažnosťou a je stíhaná. Ja ju poznám, dobrá žena, som nevedel, čo robí."

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.