Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2019, 09:55 Aktualizované dňa 04.04.2019 o 12:20

Pellegrini na HNClube: Kažimír skončí o týždeň, rezort financií prevezmem ja

Premiér Peter Pellegrini v rámci diskusie na HNClube hovoril aj o budúcnosti na ministerstve financií.

Premiér Peter Pellegrini na diskusii HNClubu oznámil detaily ku koncu Petra Kažimíra na ministerstve financií. Ten sa presúva na post guvernéra Národnej banky Slovenska.

"Budúci týždeň pravdepodobne vo štvrtok podá pán minister Kažimír demisiu," povedal exkluzívne premiér.

Po prvýkrát naznačil aj, kto má Kažimíra nahradiť. Pellegrini pripomenul, že ministerstvo financií sa momentálne nachádza v ťažkom období, keďže je naň smerovaný významný tlak v súvislosti s presadzovaním rôznych opatrení a snahou o vyrovnaný rozpočet. 

"Nemyslím si, že by to vyjednávanie, ktoré bude najbližších pár týždňov, mohol zvládnuť nový minister," povedal otvorene premiér.

Preto sa rozhodol, že dočasne povedie rezort financií on sám. "Preto vám tu veľmi otvorene vyhlasujem, že ja vo štvrtok poďakujem ministrovi Kažimírovi a dočasne prevezmem riadenie rezortu financií, pokiaľ sa nevyriešia všetky otázky," povedal Pellgrini s tým, že následne odovzdá rezort novému ministrovi. 

"Povedal som to teraz prvýkrát a otvorene, neviem, čo to spôsobí, ale ja vo štvrtok s iným návrhom za prezidentom neprídem," uzavrel Pellegrini. 

Predseda strany Smer Robert Fico však otázku nástupcu Kažimíra ešte nepovažuje za uzavretú. Musí o tom totiž rozhodnúť predsedníctvo strany. Bude hovoriť o tom, či strana postaví nového ministra, alebo dá na ministerstvo niekoho z parlamentu. Rezort môže podľa Fica viesť aj premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.