Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2019, 00:58

Kiska prehovoril, prečo zakladá stranu: Potrebujeme prevziať moc. Ideme do toho

Prezident nekonkretizoval mená, s ktorými by chcel založiť stranu, vylúčil však ľudí ako Marek Maďarič či Tomáš Drucker.

Potrebujeme zmeniť krajinu, potrebujeme prevziať moc a ideme do toho. Tieto slová vyhlásil prezident Andrej Kiska v rozhovore pre SME. Reagoval na aktuálne udalosti po tom, čo ohlásil založenie strany.

Kiska nekonkretizoval mená, s ktorými by chcel založiť stranu, vylúčil však ľudí ako Marek Maďarič či Tomáš Drucker.

​"Chceme prevziať moc. Nemyslím si, že by niekto zvažoval mená, ktoré boli spájané so stranou Smer," tvrdí Kiska.

Zdôraznil však, že na konkrétne mená potrebuje čas. Viackrát opakoval dátum 17. júna, čo je v pondelok, predtým v sobotu prebehne inaugurácia novej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Na otázku, či by chcel byť premiérom, Kiska odpovedá jasne.

"Moja osobná ambícia je prevziať moc. Kto bude premiérom, je teraz nepodstatné." Kiska upozornil v rozhovore na fakt, že podľa neho prichádza k spájaniu Smeru s fašistami. "Vytvára sa veľmi nebezpečná situácia, ktorá môže nastať po voľbách."

Kiska tvrdí, že svoju novú stranu bude financovať zo začiatku sám, potom sa rozhodne, čo bude ďalej. Pripúšťa, že má blízko k progresívcom a Spolu. Priznal aj, že mal veľmi zaujímavú ponuku od šéfa SaS Richarda Sulíka, viac to však nekonkretizoval.

Kiska v stredu ráno ofciálne oznámil, že zakladá politickú stranu. Všetky ďalšie informácie zverejní, až keď mu vyprší mandát. Prezident zároveň zverejnil webovú stránku jenasviac.sk, kde je odpočet Kiskovho prezidentského mandátu a možnosť prihlásiť sa na newsletter.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.