Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 10:18 Aktualizované dňa 02.04.2019 o 11:16

Výbuch plynu v centre Bratislavy, museli evakuovať viaceré budovy

Po incidente hlásia jednu zranenú osobu, následkom výbuchu došlo k zrúteniu podlažia v jednej z budov.

V centre Bratislavy zasahovali hasiči pri požiari. Ten vypukol po výbuchu plynu na Gorkého ulici, ktorý nasledoval po poškodení plynového potrubia. Informuje o tom bratislavská krajská polícia, ktorá hlási jednu zranenú osobu. 

"Dnes krátko po 10.00 hod sme prijali na linke 158 oznámenie, v zmysle ktorého došlo počas výkopových prácach v blízkosti Gorkého ulice v Bratislave k poškodeniu plynového potrubia. Následkom poškodenia potrubia došlo k vzniku požiaru, v dôsledku ktorého sa zranila jedna osoba," píše polícia na svojej facebookovej stránke.

Polícia Gorkého ulicu uzavrela, nariadená bola evakuácia okolitých budov.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku informuje, že požiar po výbuchu plynu v Bratislave sa hasičom podarilo zlikvidovať. Podľa predbežných informácií tiež uvádza jednu zranenú osobu.

"Následkom výbuchu došlo k zrúteniu jedného z podlaží v objekte. Hasiči momentálne v okolí vykonávajú kontrolné merania, avšak zvýšené hodnoty plynu neboli namerané. Požiarisko budú hasiči naďalej ochladzovať, pri odvetrávaní priestorov používajú pretlakový ventilátor," píšu hasiči.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.