Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 00:00

Sporný bitúnok Joko-JP operuje aj na Slovensku

Okrem českých prevádzok odoberá mäso z bitúnku Joko-JP aj senická mäsovýroba Vojtech Ondrovič – Hevron.

Sporný bitúnok Joko-JP operuje aj na Slovensku
Zdroj: ilustračná snímka TASR/AP

Bitúnok Joko-JP Šaštín-Stráže, ktorý redaktorom HN potvrdil, že až do januára by od nich kúpil chorú kravu liečenú antibiotikami, má podľa našich informácií dodávať mäso aj na Slovensko.

Konkrétne do senickej prevádzky Vojtech Ondrovič – Hevron, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom mäsových výrobkov. Potvrdil nám to Alojz Žúrek, riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Senici, pod ktorú spomínaný bitúnok spadá. „Keď sa kauza prevalila, dali sme si vytiahnuť všetkých odberateľov a bol tam (na zozname odberateľov od bitúnku Joko-JP Šaštín-Stráže, pozn. red.),“ vysvetlil Žúrek.


Zo slovenských odberateľov sa na zozname ocitol iba tento. Ako sme informovali v piatok, väčšina produkcie šaštínskeho bitúnku by totiž mala smerovať do susedného Česka.


Na Slovensku odoberá iba jeden
Keď sme kontaktovali senickú prevádzku mäsovýroby, jej majiteľ Vojtech Ondrovič sa vyjadril, že od bitún

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.