Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 13:45 Aktualizované dňa 01.04.2019 o 15:18

Nemáme politickú dohodu na výbere kandidátov na ústavných sudcov, vyhlásil Danko

Šéf parlamentu Andrej Danko chce dostať pod kontrolu priebeh volieb v online priestore.

Andrej Danko
Zdroj: TASR/J. Kotian

V súčasnosti neexistuje žiadna politická dohoda na tom, akých kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR voliť. V pondelok to na tlačovej konferencii vyhlásil predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Deklaruje, že nemá problém, aby boli voľby verejné, je však pripravený aj na koaličnú dohodu.

"Ak má ísť ďalej táto debata, nemám problém, aby sme ostali pri verejnej voľbe, aby sme sa dohodli na voľnom výbere tak, ako sme to urobili prvýkrát. Ale som pripravený aj na koaličnú dohodu, ktorá keď bude odzrkadľovať tajný výber a bude s tým stotožnená aj spoločnosť, čo už vidím, že je, tak pristúpime k tomu," priblížil šéf parlamentu s tým, že by mal byť zvolený aspoň taký počet sudcov, aby boli sfunkčnené senáty na Ústavnom súde.

Danko avizoval, že s koalíciou chce hovoriť aj o téme znižovania daní, či dohode o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými.

Danko na brífingu hovoril aj o tom, že veľkou spoločenskou výzvou do budúcna bude dostať pod kontrolu priebeh volieb a uchádzania sa o verejnú funkciu v online priestore.

Na pondelkovej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) s tým, že iniciuje na túto tému okrúhly stôl všetkých relevantných politických strán.

Cieľom podľa jeho slov je "zodpovedne sa baviť o tomto novom fenoméne".

Danko však priznáva, že bez súčinnosti predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) sa legislatíva upraviť nedá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.