Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 11:25 Aktualizované dňa 01.04.2019 o 11:43

Minister Kažimír sa vzdal poslaneckého mandátu

Minister financií nastupuje od 1. júna na post guvernéra Národnej banky Slovenska, kde nahradí Jozefa Makúcha.

Minister Kažimír sa vzdal poslaneckého mandátu

Minister financií a podpredseda vlády Peter Kažimír sa v pondelok vzdal svojho poslaneckého mandátu. Oficiálny dokument predložil do Národnej rady.

Tak ako som avizoval, postupne sa vzdám všetkých politických postov. Dnes som sa oficiálne vzdal mandátu poslanca a predpokladám, že v najbližšom období dôjde aj k ukončeniu môjho pôsobenia na ministerstve financií,“ povedal Kažimír.

Minister nastupuje od 1. júna na post guvernéra Národnej banky Slovenska. Kažimíra do funkcie guvernéra vymenoval Kiska 13. marca tohto roka.

Na poste vystrieda Jozefa Makúcha. Ten oznámil v novembri minulého roka Bankovej rade NBS, že chce z tohto postu predčasne odísť. Oficiálne sa pritom malo skončiť jeho funkčné obdobie v roku 2021. Makúch naznačil skorší odchod z funkcie už vlani v septembri.

Na post poslanca bol zvolený v parlamentných voľbách konaných 5.marca 2016 za stranu Smer.

Jeho nástupca na post ministra financií ešte nie je známy, pravdepodobne ním bude František Imrecze. Predseda Smeru Robert Fico nepotvrdil, že novým ministrom financií bude Imrecze.

O nominácii rozhodne stranícke predsedníctvo, povedal šéf najsilnejšej vládnej strany. Erik Tomáš v rozhovore v HNtelevízii povedal, že nový minister by mal byť známy v apríli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.