Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2019, 23:12

Trošková si často volala s Vadalom. Taliani zachytili stovky ich telefonátov v čase, keď bola u Fica

Vadala sa mal podľa informácií s vyšetrovania chváliť kontaktmi na slovenských politikov.

Trošková si často volala s Vadalom. Taliani zachytili stovky ich telefonátov v čase, keď bola u Fica
Zdroj: TASR

Bývalá asistentka Roberta Fica a hlavná štátna radkyňa na Úrade vlády Mária Trošková bola v úzkom kontakte s Antoninom Vadalom. Ten je v Taliansku vyšetrovaný kvôli obchodovaniu s drogami, aktivitu jeho rodiny na Slovensku mapoval vo svojom nedokončenom článku zavraždený novinár Ján Kuciak.

Talianska verejnoprávna televízia RAI dnes vo svojom spravodajstve informovala, že  Vadala si mal s Troškovou telefonovať 452-krát medzi 12. októbrom 2014 a 22. decembrom 2015. Od marca 2015 bola Trošková Ficovou asistentkou. Na Slovensku na to ako prvý upozornil denník SME.

Talianski novinári údaje zverejnili na základe vyšetrovania benátskej prokuratúry, potvrdila im ich aj samotná prokuratúra. 

Vadala sa mal podľa informácií s vyšetrovania chváliť kontaktmi na slovenských politikov. Talianskemu agentovi v utajení sa mal pochváliť výplatnou listinou ľudí, ktorých si kúpil. Kúpiť si mal aj vtedajšieho šéfa SIS.

"Doslova sa podľa investigatívnej novinárky vo vyšetrovacom spise píše, že keď Taliani poslali Slovákom nejakú informáciu o sledovaní Vadalu, šéf našej tajnej služby mu to posunul," píše SME. 

Vadala sa mal agentovi priznať aj tým, že mal vzťahy na slovenskoom ministerstve vnútra. Od roku 2014 mu šéfoval Robert Kaliňák. Vadala mal mať priame kontakty na polícii, tajnej službe ale aj medzi colníkmi. 

Trošková bola od augusta 2011 do júna 2012 spoločníčkou a spolumajiteľkou firmy GIA Management, ktorú zakladala s Vadalom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.