Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 08:12 Aktualizované dňa 28.03.2019 o 14:28

Pri razii v súvislosti s obchvatom Bratislavy mali zadržať aj podnikateľa blízkeho Bašternákovi

Razia by mala súvisieť s podozreniami, že sa na stavbu obchvatu D4R7 používa kontaminovaná zemina.

Pri razii v súvislosti s obchvatom Bratislavy mali zadržať aj podnikateľa blízkeho Bašternákovi
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Od skorých ranných hodín je v Bratislave a okolí policajná razia. Podľa portálu Glob.sk zadržali štyri osoby. 

Razia by mala súvisieť s podozreniami, že sa na stavbu obchvatu D4R7 používa kontaminovaná zemina. K už prebiehajúcemu stíhaniu vo veci neoprávneného nakladania s odpadmi malo pribudnúť aj trestné stíhanie vo veci ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

Mali zadržať "odpadkového kráľa"

Podľa informácií portálu Glob.sk mala polícia zadržať "odpadkového kráľa" Michala Grebečiho aj manažéra D4R7 Construction, Javiera H.

V cele policajného zaistenia podľa Globu skončil aj vplyvný podnikateľ v stavebnom biznise Andrej Brna, ktorý má blízko k odsúdenému z daňových podvodov Ladislavovi Bašternákovi. V minulosti spolu stáli za výstavbou najväčšieho outletu iba pár desiatok kilometrov od Bratislavy. 

Brnu má polícia evidovať ako človeka, ktorý má riadiť biznis spoločnosti D4R7 Construction. Za konzorciom stoja oficiálne Španieli a Rakúšania.

Na Brnu má byť napojený aj ďalší človek, ktorého polícia dnes po razii odviedla. Má ísť o Daniela D., ktorý stojí za spoločnosťou Visionary Fields. Tá má zabezpečovať pod obchvat ťažbu nelegálnych štrkopieskov. Konateľom v spomínanej eseročke je okrem neho aj otec Andreja Brnu Peter.

Hrozí prerušenie výstavby

Podložie pod D4R7 totiž podľa zdroja portálu nespĺňa bezpečnostné kritériá.

"V hre má byť úplné prerušenie výstavby obchvatu. Na nebezpečných úsekoch zrejme bude potrebné urobiť výkopy a následne navoziť ako podložie novú zeminu," dodáva portál.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.