Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 22:44

Ľudia sú nespokojní s Kiskom, tvrdí Šefčovič. Prezidentov hovorca mu poslal jasný odkaz

Hovorca prezidenta Roman Krpelan spomenul aj Šefčovičové diplomatické aktivity.

Ľudia sú nespokojní s Kiskom, tvrdí Šefčovič. Prezidentov hovorca mu poslal jasný odkaz
Zdroj: HN/Peter Mayer

Hovorca prezidenta Roman Krpelan sa na svojej facebookovej stránke ohradil voči slovám kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča, ktoré smeroval na adresu Andreja Kisku.

Šefčovič sa v relácii denníka Pravda vyjadril, že ľudia sú nespokojní s prezidentom Kiskom.

"Prinášam reálnu zmenu do prezidentského paláca," povedal Šefčovič v diskusii. "Predstavujem si inak výkon funkcie prezidenta, lebo vnímam, že čoraz viac ľudí je nespokojných, ako súčasný prezident funkciu vykonáva," dodal.   

Krpelan reagoval tvrdením, že "pán kandidát z Bruselu si nestihol všimnúť, že prezident Kiska je od nástupu do funkcie doteraz najdôveryhodnejší politik na Slovensku."

Ďalej sa hovorca prezidenta dotkol aj jeho diplomatických aktivít. "Komisár pre energetiku sa viac sústredil na to, aby sa nestaval projekt plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do Nemecka, ktorý bude obchádzať Ukrajinu aj Slovensko. Aj my prídeme o časť peňazí, z poplatkov za tranzit. Výsledkom jeho diplomatického snaženia je, že už je postavených niekoľko desiatok kilometrov a veselo sa stavia ďalej," píše sa v statuse hovorcu.

Vo svojom statuse ďalej tvrdí, že jeho diplomatické snahy v otázke stavby plynovodu Nordstream 2 v Nemecku a Francúzsku odignorovali.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.