Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2019, 00:00

Za praktiky bitúnkov môže aj zlý systém

Zabíjanie chorých zvierat na slovenských bitúnkoch je podľa našich zdrojov zapríčinené nesprávnym nastavením systému.

Za praktiky bitúnkov môže aj zlý systém
Zdroj: Reuters

Redaktorom HN sa podarilo získať priznanie od majiteľov bitúnka v Trnavskom kraji, že až do januára by nemali problém kúpiť chorú kravu napichanú antibiotikami. Takéto praktiky sa majú na slovenských bitúnkoch podľa našich informácií diať už roky. Chovatelia, zootechnici, veterinári, majitelia bitúnkov aj ľudia z vyšších funkcií štátnej správy, s ktorými sme spolupracovali pri príprave témy, nám naznačili, že k týmto praktikám dochádza z jedného zásadného dôvodu – štát chovateľom hovädzieho dobytka finančne nepomáha. „Sme asi jediná krajina v Európe, ktorá náklady spojené s odstraňovaním a likvidácio

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.