Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 11:38

SNS nechce byť len na chvoste koalície, tvrdí Dankova poslankyňa

SNS chce naplniť sľuby, ktoré dala voličom pred parlamentnými voľbami, zdôraznila Eva Antošová.

Parlamentné kuloáre hovoria, že z koaličného trojlístka je v čase vnútorných rozporov medzi stranami za predčasné voľby najmä SNS.

"Ja by som skôr povedala, že SNS-ka je za to, aby sme mali konečne voľnejšie ruky v predkladaní návrhov zákonov, ktoré pomôžu občanom,“ povedala pre HN podpredsedníčka poslaneckého klubu národniarov Eva Antošová.

Zákony na úpravu daní, ktoré na aktuálnu schôdzu národniari predložili bez prerokovania s koaličnými partnermi, sa podľa Antošovej "za tri roky nepodarilo SNS presadiť na Koaličnej rade".

Pripomenula slová svojho predsedu Andreja Danka, že na tieto opatrenia počas trojročného spoločného vládnutia strán Smer, Most a SNS "buď nebol čas, alebo neboli financie. Jednoducho vždy bol nejaký problém." Antošová tvrdí, že SNS nechce byť len na chvoste koalície.

Zdôraznila, že strana chce naplniť sľuby, ktoré dala voličom pred parlamentnými voľbami v roku 2016. Momentálne je však podľa Antošovej stav taký, že zákony idú do parlamentu bez toho, aby ich schvaľovala Koaličná rada.

Dnes o vnútorných rozporoch rokujú lídri strán na Koaličnej rade. Okrem úprav daní sú problémom aj voľba kandidátov na ústavných sudcov a Dohoda o obrannej spolupráci s USA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.