Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 20:27

Obvinený z vraždy Kuciaka vypovedal o smrti ďalšej novinárky

Leona Kočkovičová Fučíková mohla byť otrávená.

Obvinený z vraždy Kuciaka vypovedal o smrti ďalšej novinárky
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Obvinený z vraždy Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vypovedal aj o smrti ďalšej novinárky, reportérky RTVS a predtým televízie Joj Leony Kočkovičovej Fučíkovej.

Informovala o tom televízia Joj s tým, že má k dispozícii uznesenie o obvinení Mariana Kočnera, ktorého súčasťou má byť Andurskóova výpoveď.

Podľa nej mala byť Kočkovičová Fučíková otrávená. "V lete 2016 ho (Andruskóa, pozn. red.) poprosila Alena (Zsuzsová, ktorá je tiež obvinená z vraždy Kuciaka, pozn. red.), aby ju zobral do lesa, kde zbierali muchotrávky zelené. Následne na konci r. 2016 bola podľa jeho vedomostí otrávená jedna novinárka, p. Kočkovičová," cituje Joj z uznesenia.

Reportérka zomrela náhle počas lyžovačky na Silvestra 2016. Po tele sa jej objavili modriny, neskôr jej stŕpla ruka. Do nemocnice ju previezli s krvácaním do mozgu. Lekári jej smrť uzavreli ako náhlu leukémiu, pitva vykonaná nebola. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.