Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Štát reaguje na choré kravy na našich bitúnkoch. Spúšťa plošné kontroly

Na základe zistení HN o praktikách na slovenských bitúnkoch začnú dnes inšpektori preverovať všetky slovenské bitúnky.

„Štátna veterinárna a potravinová správa týmto mediálnym informáciám venuje mimoriadnu pozornosť. Takéto konanie by bolo neospravedlniteľné a trestné,“ povedal Vladimír Machalík, hovorca rezortu pôdohospodárstva. Podľa neho sa budú zvýšením kontrolám venovať aj vzhľadom na intenzívny konkurenčný boj medzi slovenskými a poľskými bitúnkami.

HN informovali o tom, že slovenský bitúnok v Trnavskom kraji bol až do januára ochotný kúpiť chorú kravu liečenú antibiotikami. HN to potvrdili majitelia bitúnku, ktorým sa redaktori snažili telefonicky takúto kravu predať. „Veľmi radi, ale už sa nedá, máme tu doktorov... Od januára už nedošla žiadna taká krava na bitúnok,“ uviedli.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.