Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Štát reaguje na choré kravy na našich bitúnkoch. Spúšťa plošné kontroly

Na základe zistení HN o praktikách na slovenských bitúnkoch začnú dnes inšpektori preverovať všetky slovenské bitúnky.

„Štátna veterinárna a potravinová správa týmto mediálnym informáciám venuje mimoriadnu pozornosť. Takéto konanie by bolo neospravedlniteľné a trestné,“ povedal Vladimír Machalík, hovorca rezortu pôdohospodárstva. Podľa neho sa budú zvýšením kontrolám venovať aj vzhľadom na intenzívny konkurenčný boj medzi slovenskými a poľskými bitúnkami.

HN informovali o tom, že slovenský bitúnok v Trnavskom kraji bol až do januára ochotný kúpiť chorú kravu liečenú antibiotikami. HN to potvrdili majitelia bitúnku, ktorým sa redaktori snažili telefonicky takúto kravu predať. „Veľmi radi, ale už sa nedá, máme tu doktorov... Od januára už nedošla žiadna taká krava na bitúnok,“ uviedli.

​Kontroly naprieč celým Slovenskom sú aj výsledkom toho, že štátna veterina ešte v čase zverejnenia nášho článku nemala presné informácie o tom, ktorého bitúnku v Trnavskom kraji sa naše zistenia týkali. Včera HN podali aj oficiálny podnet na prešetrenie konkrétneho zariadenia. Veterinári sa nás pýtali na názov bitúnku a na konkrétnu činnosť, na základe ktorej chceme podnet podať. O výsledku vyšetrovania budú informovať.


Šéf veterinárov Jozef Bíreš vysvetlil, že kontroly budú prebiehať neohlásene a inšpektori budú môcť vstúpiť do ktoréhokoľvek subjektu. To znamená, že v najbl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.