Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Haščák čaká na predvolanie kvôli SMS správe od Kočnera

Šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák odmietol, že by sa jeho SMS komunikácia s Marianom Kočnerom týkala vraždy novinára Jána Kuciaka.

Haščák čaká na predvolanie kvôli SMS správe od Kočnera

V januári minulého roku údajne dostal finančník a šéf Penty Jaroslav Haščák stručnú SMS: „inak, pracujem na odj…ní ču..ka“ – „povieme si, keď budeme spolu,“ odpísal. O mesiac neskôr prišli novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica o život. Z objednávky vraždy je obvinený podnikateľ Marian Kočner, odosielateľ spomínanej správy. Spolumajiteľ finančnej skupiny túto súvislosť v rozhovore pre portál Aktuality.sk odmieta, avšak už minulý týždeň vyhlásil, že je pripravený vo veci vypovedať na polícii. Zatiaľ sa tak nestalo. „Konkrétny dátum vypočutia nebol zo strany vyšetrovacieho tímu stanovený,“ odkázal hovorca Penty Gabriel Tóth.

Vyčkávanie polície
Nad postupom polície, ktorá o spomínanej komunikácii vedela, sa pozastavil aj bývalý vyšetrovateľ Jozef Šátek. „Mnohým krokom polície nerozumiem, zdajú sa mi príliš pomalé a akoby vyčkávacie. Ak je pravdou, že o tých SMS správach vedia už niekoľko týždňov či mesiacov, tak sa mi to zdá z časového hľadiska absolútne nepochopiteľné, prečo už mnohých ľudí k týmto závažným veciam nevypočuli,“ konštatuje.


Svoj vzťah s Kočnerom Haščák v rozhovore opísal tak, že sa síce poznali už od 90. rokov, no za posledné dva roky sa stretli osemkrát a vymenili si približne 20 sp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.