Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 12:01 Aktualizované dňa 25.03.2019 o 15:04

Jankovská chce byť opäť sudkyňou. Jej pozícia sa nemení, tvrdí ministerstvo spravodlivosti

Súdna rada v pondelok odsúhlasila jej preloženie na Krajský súd v Bratislave.

Jankovská chce byť opäť sudkyňou. Jej pozícia sa nemení, tvrdí ministerstvo spravodlivosti
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská (nominantka Smer-SD) sa vráti do výkonu funkcie sudkyne. Súdna rada SR v pondelok odsúhlasila jej žiadosť o preloženie na Krajský súd v Bratislave s účinnosťou od 1. apríla 2019.

Jankovská deklarovala, že odchod z politických postov bude riešiť v súlade so zákonnými lehotami. Jankovskej je aktuálne prerušený výkon funkcie sudkyne Krajského súdu v Trenčíne z dôvodu pôsobenia vo funkcii štátnej tajomníčky.

Podľa rezortu spravodlivosti z pozície štátnej tajomníčky neodchádza. "Na jej pozícii štátnej tajomníčky ani pozícii sudkyne s prerušeným výkonom funkcie sa teraz nič nemení," uviedlo ministerstvo.

"Musím postupovať v zmysle zákona 385/2000 s tým, že po dohode s predsedom krajského súdu, a, samozrejme, s ministrom spravodlivosti a premiérom nastúpim do výkonu funkciu sudcu za dodržania zákonných lehôt," doplnila Jankovská.

Na otázku, či plánuje rezignovať na funkciu štátnej tajomníčky a vzdať sa aj mandátu poslanca, keďže na krajskom súde sú potrební sudcovia a funkčné obdobie parlamentu a vlády sa končí až o rok, odpovedala, že mandátu sa nikdy neujala.

Zopakovala iba, že chce byť opäť sudkyňou, kedy presne sa vráti do talára, nekonkretizovala. "Tak ako som povedala, chystám sa ujať funkcie sudcu po dohode s predsedom krajského súdu, ministrom spravodlivosti a predsedom vlády."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.