Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 00:00

Barometer

Esá slovenského biznisu položili prostredníctvom HN kandidátom na prezidenta päť otázok. V dnešnej časti sa pýtala Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky

Barometer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Maroš Šefčovič

Aká je podľa vás najsilnejšia kompetencia prezidenta a ako by ste ju využili?

Najsilnejšia prezidentská kompetencia je zakódovaná v osobnosti, odvahe a nasadení osoby prezidenta. Jeho osobný vklad, autorita, pracovitosť a schopnosti dokážu nepomerne znásobiť jeho formálne kompetencie.

Kam by viedla vaša prvá zahraničná cesta?

Do Prahy a následne k našim ostatným susedom. A neskôr určite do svetových veľmocí, kde Slovensko v posledných piatich rokoch chýbalo.

Myslíte si, že Slovensko by malo byť zakotvené na Západe v euroatlantických a európskych štruktúrach, alebo by sa malo viac orientovať na Východ?

Sme súčasťou európskych aj euroatlantických štruktúr. Na tom sa nemá nič meniť. Iná vec je, že môžeme a podľa mňa aj máme pracovať na dobrých vzťahoch s Ruskom alebo Čínou. Všetci to robia a musíme to robiť aj my.


Aký je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.