Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 00:00

Sporné hovädzie sa predávalo aj na Slovensku

Na poľských bitúnkoch údajne spracúvali mäso z chorých kráv, ktoré putovalo aj na Slovensko. Podobné praktiky sa mali diať aj u nás.

Sporné hovädzie sa predávalo aj na Slovensku
Zdroj: TASR

Od prevalenia poľskej kauzy s mäsom z chorých kráv uplynú zajtra presne dva mesiace. Slováci si mysleli, že na našich bitúnkoch sa podobné praktiky diať nemôžu. Koniec koncov im to viackrát garantovalo ministerstvo pôdohospodárstva aj Štátna veterinárna a potravinová správa.

„Liečené, nechodiace, nahnité a skapaté kravy putujú na slovenské bitúnky,“ povedal pre HN Martin Konečný, farmár z Hornej Krupej. Jeho slová a to, že podobné praktiky ako v Poľsku sa už roky vraj dejú aj na Slovensku, následne potvrdili ľudia z celého reťazca, ktorým dobytok prechádza. Zootechnik, veterinár, viacerí majitelia bitúnkov aj vysokopostavení ľudia zo Štátnej veterinárnej správy sa pritom zhodli na niekoľkých slovenských bitúnkoch, ktoré mali tiež vykupovať choré kravy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.