Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2019, 18:06

Matovič pritvrdil: Je odhodlaný vydražiť byt, v ktorom býva Fico

Matovič tvrdí, že má už aj ľudí, ktorí sú ochotní za byt zaplatiť.

Matovič pritvrdil: Je odhodlaný vydražiť byt, v ktorom býva Fico
Zdroj: TASR, koláž HN

Šéf Smeru Robert Fico stále býva v komplexe Bonaparte v byte, ktorý patrí Ladislavovi Bašternákovi. Toho však odsúdili v kauze vratiek DPH a súčasťou trestu je aj prepadnutie jeho majetku štátu. 

​Ten sa bude štát snažiť speňažiť a vyplatiť z neho veriteľov. Do konkurzného konania sa môže prihlásiť prakticky ktokoľvek. Jedným zo záujemcov o byt, je aj líder opozičných Obyčajných ľudí Igor Matovič.

Ten svoj záujem o byt, v ktorom býva Fico, deklaroval už dávnejšie. "Preto sa zúčastníme verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať," napísal Matovič pred pár dňami na Facebooku. 

Dnes však verejne povedal, že do toho ide na sto percent s tým, že má aj podporu predsedníctva strany. "Preto sa zúčastníme verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať," napísal dnes líder OĽaNO. 

Dodal zároveň, že má už aj záujemcov, ktorí sú ochotní prispieť. "Za posledné dni sa mi ozvalo pár ľudí, ktorí sú ochotní ten byt zaplatiť celý a zverejniť pri tom svoje meno a výšku príspevku."

Matovič plánuje v byte zriadiť múzeum korupcie. "Aby sme ušetrili prostriedky na kľúčový exponát - výrobu voskovej figuríny Roberta Fica, dávam verejný prísľub, že mu umožníme časť Múzea korupcie užívať na bývanie," uzavrel poslanec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.