Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2019, 11:40

Ja by som v takom byte nebýval. Škoda, že to Fico nevyriešil skôr, hovorí Pellegrini o Bonaparte

Podľa Pellegriniho je dnes už situácia úplne iná, lebo byt, v ktorom býva Fico, teraz pravdepodobne prepadne v prospech štátu. 

Ja by som v takom byte nebýval. Škoda, že to Fico nevyriešil skôr, hovorí Pellegrini o Bonaparte
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Podľa premiéra Petra Pellegriniho je škoda, že sa Robert Fico z Bonaparte neodsťahoval. Premiér zároveň povedal, že on by v takom byte nebýval. Pellegrini sa k téme Ficovho bývania vyjadril v diskusnej relácii V Politike na TA3.

"Ja vnímam, že to väčšiu časť spoločnosti irituje, traumatizuje," povedal premiér s tým, že on sám by v takom byte nebýval.

"Je škoda, že sa to pánovi predsedovi nepodarilo vyriešiť skôr, alebo hneď ako povedal, že si hľadá nové bývanie," dodal Pellegrini. Podľa neho je dnes už situácia úplne iná, lebo byt, v ktorom býva Fico, teraz pravdepodobne prepadne v prospech štátu. 

Fico býva v byte v komplexe Bonaparte, ktorý patril kontroverznému podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi. Toho právoplatne odsúdili v kauze vratiek DPH a odpykáva si päťročný trest za mrežami. 

Súčasťou trestu je aj prepadnutie Bašternákovho majetku. Jeho osud určí až konkurzný správca. 

Fico už po prvých podozreniach voči Bašternákovi tvrdil, že sa z jeho bytu vysťahuje, keď padne obvinenie. V minulosti opakovane hovoril, že si hľadá bývanie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.