Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2019, 10:36 Aktualizované dňa 23.03.2019 o 10:54

SNS reaguje na Pellegriniho: Predčasné voľby podporíme, ak to považuje za jediné riešenie

Predseda vlády Peter Pellegrini podľa SNS podceňuje situáciu.

Andrej Danko
Zdroj: TASR/J. Kotian

Koaličná SNS reagovala na vyjadrenia predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý v piatok nevylúčil predčasné voľby.  

Strana Andreja Danka návrh na predčasné voľby podporí, ak to premiér považuje za jediné riešenie.

Problémom je návrh dohody s USA

"Predseda vlády nepochopiteľne podceňuje problematiku rokovaní o prítomnosti Ozbrojených síl USA na území Slovenska a chce v nich pokračovať. Nastáva tak podobná situácia, ako keď predseda vlády podceňoval aj Globálny pakt OSN a musel zasiahnuť na návrh SNS parlament," píšu vo vyhlásení národniari. 

​Problémom je podľa SNS to, že "ministerstvo zahraničných vecí zavádza občanov a zatajuje fakty z pripravovanej zmluvy o osobitnej spolupráci s USA, pričom uráža koaličného partnera SNS a obviňuje ho z neplnenia Programového vyhlásenia vlády."

Národniari kritizujú Pellegriniho za to, že podľa nich nepristupuje objektívne ku všetkým ministrom. "Pán Pellegrini zabúda, že nie je predsedom vlády len pre ministrov svojej politickej strany, ale mal by objektívne pristupovať ku všetkým rezortom," uviedli.

Premiér v piatok povedal, že by rád doviedol Slovensko do riadnych parlamentných volieb, ale nevylúčil, že to nemusí vyjsť.

Pellegrini si takto vládnutie nepredstavuje

"Pevne verím, že ešte máme čo ponúknuť a želal by som si voľby v marci 2020. Ale pre mňa je dôležitejšie poskytovať kvalitný a profesionálny výkon a slúžiť ľuďom. A ak sa to nebude dať, tak silou-mocou, len s cieľom zachovať si moc a funkciu, zostať až do marca 2020 vo vláde nie je to najlepšie pre Slovensko," vyhlásil Pellegrini.

Po ľudskej stránke je podľa neho v koalícii všetko v poriadku, ale zdá sa mu, že sa začína odkláňať od priorít. "A ja si takto vládnutie, ktoré prestáva mať znaky vysokej profesionality a odbornosti, z dlhodobého hľadiska predstaviť neviem," uviedol.

Od koaličných partnerov očakáva, že budú k vládnutiu a Slovensku pristupovať profesionálne. "Že budú krajinu posúvať dopredu a že z nej nebudeme robiť trhací kalendár a plniť si svoje sny a túžby," poznamenal Pellegrini.

Pokiaľ vláda nebude fungovať profesionálne, odborne a nebude riešiť problémy ľudí, treba sa podľa premiéra zamýšľať, ako ďalej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.