Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 17:20

Známy detský tábor čelí škandálu. Jeho vedúci mal obťažovať dievčatá

Vo viacerých médiách sa objavili informácie, že v tábore malo dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu neplnoletých dievčat.

Známy detský tábor čelí škandálu. Jeho vedúci mal obťažovať dievčatá
Zdroj: Facebook/ChaChaLand

Vedenie jedného z najznámejších detských táborov na Slovensku ChaChaLand sa ohradilo voči informáciám, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a v médiách. Viaceré bývalé členky tábora obvinili dlhoročného vedúceho zo sexuálneho zneužívania.

"Spájanie ChaChaLandu a desiatok dobrovoľníkov, ktorí s ním spolupracujú či spolupracovali, s informáciami zakladajúcimi sa na klamstvách, poškodzuje naše meno obzvlášť nekorektným spôsobom," píše sa vo vyhlásení tábora na sociálnej sieti.

Predstavitelia ChaChaLandu tvrdia, že nepoznajú dôvod šírenia týchto informácii a chcú sa voči nim brániť. "Budeme robiť všetko pre ochranu dobrého, 27 rokov budovaného mena, jednej z najúspešnejších detských rekreácií na Slovensku," uviedli.

"Považujeme za neprijateľné zverejňovať informácie tohto typu bez overenia si akýchkoľvek dôkazov. Keďže máme za to, že aktivitou niektorých osôb prišlo k naplneniu podstaty trestného činu a tiež zásahu do osobnostných práv, v súčasnosti podnikáme príslušné právne kroky," dodáva organizácia ChaChaLand.

Vo viacerých médiách sa objavili informácie, že v tábore malo dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu neplnoletých dievčat vedúcim tábora. Jedna z bývalých členiek Katarína opísala dianie v tábore vo svojom blogu.   

Vedúcim tábora je už 27 rokov jeho zakladateľ Roman Paulíny, ktorý bol režisérom v Markíze a dnes pôsobí v RTVS, informuje Denník N, pre ktorý Paulíny odmietol, že by sa mal dopustiť zneužívania.  

ChaChaLand je detský tábor, ktorý na Slovensku funguje viac ako 27 rokov. Jeho program spočíva najmä v kultúrnych aktivitách. Každoročne sa ho zúčastňovali aj známe tváre z televíznych obrazoviek. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.