Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 16:08

Haščák mal Kočnerovi zaplatiť za nahrávky Gorily milión eur. Neskôr ho kópiami mali aj tak vydierať

Vyplývať to má zo záznamu telefonického rozhovoru medzi Kočnerom a Trnkom, ktorý sa našiel v Kočnerovom telefóne. 

Marian Kočner mal za milión eur predať nahrávky Gorily šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi s tým, že je jediný, kto ich má. Rovnakými nahrávkami sa Haščáka v roku 2014 snažili vydierať dve osoby, ktorým ich mal poskytnúť bývalý Generálny prokurátor Dobroslav Trnka. 

Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia voči Marianovi Kočnerovi z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Informáciu zverejnil Denník N.

Vyplývať to má zo záznamu telefonického rozhovoru medzi Kočnerom a Trnkom, ktorý sa našiel v Kočnerovom telefóne. 

”Z vyhotoveného prepisu tohto rozhovoru bolo okrem iného zistené, že tieto osoby riešia to, že Trnka mal disponovať s nahrávkami Gorila, ktoré mali byť nakopírované ďalšími dvoma bližšie nezistenými osobami a v roku 2014 mali vydierať s týmito nahrávkami Haščáka, pričom Kočner tieto nahrávky v minulosti mal mať a mal ich predať za jeden milión eur práve Haščákovi s tým, že ručí za to, že tieto nahrávky už nikto nemá,” píše vyšetrovateľ v spise, ktorý zverejnil Denník N.

Kočner mal v telefonáte Trnkovi vulgárne nadávať za to, že mu nepovedal, čo sa chystá s nahrávkami spraviť. “Že prečo mu toto nepovedal, že je z toho problém a mohli ho vyriešiť tým, že dneska mohli byť tí dvaja s guľkou v hlave,” povedal v nahrávke Kočner.

Trnkovi sa mal vyhrážať, že ho "zabijú Haščákovi ľudia". 

Vzťahy Kočnera s Haščákom

O vzťahoch medzi Kočnerom a Haščákom sa začalo hovoriť, keď na verejnosť unikla správa, v ktorej sa mal Kočner Haščákovi pochváliť, že pracuje na odstránení určitej osoby. 

Haščák však tvrdil, že s Kočnerom nemal blízky vzťah a o takýchto veciach spolu nekomunikovali. ​"Nikdy som s Mariánom Kočnerom nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Nemal som žiadnu vedomosť o tom, že by Marián Kočner pripravoval úkladnú vraždu a nikdy som ho z takýchto aktivít nepodozrieval. Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú," tvrdí Haščák v stanovisku.

Nahrávka Gorily

Trnka mal už v roku 2008 púšťať nahrávky z Gorily vtedajšiemu predsedovi vlády Robertovi Ficovi a dnešnému generálnemu prokurátorovi Jaroslavovi Čižnárovi.

Fakt, že nahrávku Trnka púšťal Čižnárovi, priznal na tlačovej konferencii samotný generálny prokurátor.  Čižnár tvrdí, že v tej dobe nevedel, o akú vec ide a nahrávku nepočul celú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.