Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 12:04

Kto bojuje o šéfa polície? Sakovej rezort zverejnil životopisy kandidátov

O post policajného prezidenta sa uchádzajú štyria kandidáti.

Ministerstvo vnútra zverejnilo životopisy uchádzačov o funkciu prezidenta policajného zboru. Do výberového konania sa prihlásilo šesť kandidátov. Kritéria splnili štyria z nich, medzi nimi aj súčasný policajný prezident Milan Lučanský.

Do výberového konania budú pozvaní policajt z okresného riaditeľstva PZ v Žiari nad Hronom Slavomír Vodnák, prezident policajného zboru Milan Lučanský, policajný pridelenec v Prahe Ivan Ševčík a riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Ivan Piliar.

​Ministerka vnútra Denisa Saková by chcela, aby bol nový policajný prezident vymenovaný do leta tohto roka. 

"Nebudem zatiaľ špecifikovať svoje preferencie," povedala s tým, že chce dať všetkým kandidátom rovnakú možnosť presvedčiť výberovú komisiu.

Na otázky, či budú hľadať zhodu mien aj v koalícii, ministerka odpovedala, že poslancov môžu kandidáti presvedčiť na verejnom hearingu v parlamentom výbore pre obranu a bezpečnosť.

Výberové konanie na post policajného prezidenta vyhlásil rezort vnútra 5. februára. Prihlásiť sa uchádzači mohli do piatka 8. marca. Voľba bude prebiehať s novými pravidlami. Novela zákona o Policajnom zbore podľa slov šéfky rezortu zavádza väčšiu transparentnosť do výberu.

Životopisy kandidátov na prezidenta policajného zboru:

Milan Lučanský

Ivan Ševčík

Ivan Piliar

Slavomír Vodnák

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.