Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Slováci stúpli v rebríčku šťastia. O jedno miesto

V tomto roku sme sa v zozname najšťastnejších krajín umiestnili na 38. priečke spomedzi 156 krajín.

Slováci stúpli v rebríčku šťastia. O jedno miesto
Zdroj: Flickr

Obyvatelia Slovenska sú o niečo šťastnejší, ako boli v minulom roku. Vyplýva to zo zoznamu najšťastnejších krajín sveta, ktorý zverejnila Organizácia Spojených národov. Slovensko sa dostalo z vlaňajšej 39. priečky na 38. pozíciu spomedzi 156 posudzovaných krajín. Za päť rokov si polepšilo o sedem miest. V porovnaní krajín Vyšehradskej štvorky nás predbehlo iba Česko, ktoré sa umiestnilo na 20. priečke. Poľsko skončilo štyridsiate a Maďarsko obsadilo až 62. pozíciu v zozname.


Podľa analytikov Slovensko prechádza ekonomickým rozvojom a aj to nás zrejme posunulo v rebríčku smerom nahor. „Pozitívne mohol zapôsobiť rast priemerných miezd na Slovensku, pokles nezamestnanosti a zdravý ekonomický rast nad priemerom eurozóny,“ uviedol analytik Radoslav Tupý z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.