Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Barometer

Esá slovenského biznisu položili prostredníctvom HN kandidátom na prezidenta päť otázok. V dnešnej časti sa pýtal riaditeľ firmy Neulogy Peter Kolesár.

Barometer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Zuzana Čaputová

Aké konkrétne kroky plánujete v úrade na zvýšenie dôvery občanov v politikov?

Začať sa to musí od nás, politikov. Dôležité bude, aby sme energiu nevyužívali na vlastné osobné spory, ale na konštruktívnu diskusiu a hľadanie riešení. Myslím si, že to je štýl, ktorý mi je vlastný a prezentujem sa ním aj v kampani. Druhou vecou je obnova dôvery v spravodlivosť a vymožiteľnosť práva pre všetkých rovnako. Ľudia citlivo vnímajú, že politický a ekonomický vplyv je často zneužívaný v prospech mocných, s prepojeniami na politikov. Chcem iniciovať systémové zmeny v otázke vymožiteľnosti práva a fungovania prokuratúry.

Čo musí Slovensko urobiť, aby sa zmenilo z montážnej dielne na vedomostnú ekonomiku?

Riešiť kvalitu vzdelávania a podpor

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.