Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 17:08

Slováci majú viac dôvodov sa usmievať. Podľa rebríčka OSN sme čoraz šťastnejší

Slovensko sa dostalo z vlaňajšej 39. priečky na 38. pozíciu spomedzi 156 posudzovaných krajín.

Slováci majú viac dôvodov sa usmievať. Podľa rebríčka OSN sme čoraz šťastnejší
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Obyvatelia Slovenska sú o niečo šťastnejší ako boli v minulom roku. Vyplýva to zo zoznamu najšťastnejších krajín sveta, ktorý zverejnila Organizácia Spojených národov. Slovensko sa dostalo z vlaňajšej 39. priečky na 38. pozíciu spomedzi 156 posudzovaných krajín.

Za päť rokov si polepšilo o sedem miest. V  porovnaní krajín Vyšehradskej štvorky nás predbehla iba Česká republika, ktorá sa umiestnila na 20. priečke. Poľsko skončilo štyridsiate a Maďarsko obsadilo až 62. pozíciu v zozname.

Podľa analytikov Slovensko prechádza ekonomickým rozvojom a aj to nás zrejme posunulo v rebríčku smerom nahor. „Pozitívne mohol zapôsobiť rast priemerných miezd na Slovensku, pokles nezamestnanosti a zdravý ekonomický rast nad priemerom eurozóny,“ uviedol analytik Radoslav Tupý z Capital Markets. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.