Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 10:58

Pellegrini a Bugár majú Fica a Kisku v hrsti, tvrdí SaS

Pellegrini s Bugárom podľa SaS nesú zodpovednosť za to, "či pred súdom skončí Fico za vydieranie alebo Kiska za jeho krivé obvinenie."

Opozičná strana Sloboda a Solidarita vyzýva premiéra Petra Pellegriniho a predsedu koaličného Mostu-Híd Bélu Bugára, aby vo veci možného vydierania prezidenta Andreja Kisku Robertom Ficom vypovedali pravdivo. 

​Bugár a Pellegrini sú podľa SaS kľúčoví svedkovia, ktorí "môžu vyvrátiť alebo potvrdiť prezidentove tvrdenie, že ho Fico vydieral."

Najsilnejšia opozičná strana tvrdí, že Pellegrini s Bugárom majú "Fica a Kisku v hrsti."

Kľúčoví svedkovia

Pellegrini s Bugárom podľa SaS nesú zodpovednosť za to, "či pred súdom skončí Fico za vydieranie alebo Kiska za jeho krivé obvinenie."

Vo veci možného vydierania bol včera na NAKA vypovedať prezident Kiska. Jeho advokát Daniel Lipšic následne povedal, že majú dôkazy, ktoré majú vydieranie prezidenta potvrdiť. Nasledovať majú aj ďalšie výsluchy, ktorých by sa mali zúčastniť práve Pellegrini a Bugár.

Šéf Smeru následne reagoval tým, že "Kiska je plačko. Vždy, keď sa niečo stane, tak plače." Fico dodal, že Kiska je prezident, ktorý pracuje tri dni v týždni. 

Kiska hovoril o pomste

Prezident Kiska 22. februára hovoril, že ho mal predseda Smeru-SD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR.

Kiska si tiež myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenuje za predsedu Ústavného súdu SR. Fico obvinenia odmieta.

​Predseda Smeru-SD hovoril, že je pripravený okamžite vypovedať vo veci údajného vydierania prezidenta. Naznačil, že to nebol on, ale Kiska, kto sa pokúšal ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní.

Expremiér tiež zopakoval, že Kiska klamal pri financovaní prezidentskej kampane. Fico deklaroval, že má záujem, aby sa obvinenie zo strany Kisku prešetrilo čo najrýchlejšie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.