Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 00:00

Barometer

Esá slovenského biznisu položili prostredníctvom HN kandidátom na prezidenta päť otázok. V dnešnej časti sa pýtal prokurista Slovenských cukrovarov Dušan Janíček.

Barometer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Zuzana Čaputová

Budete mať svoje osobné „desatoro“, ktorého sa vo výkone svojej funkcie budete držať? Čo by zahŕňalo?
Nie je to vyslovene desatoro, ale držala by som sa hodnôt, ktoré sú pre mňa dôležité – slušnosť, úprimnosť a súcit.

Potravinová bezpečnosť a sebestačnosť je významným prvkom stability krajiny. Súčasný stav nie je dobrý. Aké opatrenia budete v tomto smere iniciovať alebo podporovať?
Nie je to oblasť, v ktorej má prezident kompetencie. Využívala by som však možnosť poukazovať na problémy v kombinácii s vytváraním tlaku na ich riešenie. Cestu vidím v podpore domácej produkcie, napríklad aj malých farmárov, ktorí dnes na Slovensku musia, žiaľ, zápasiť o pôdu a d

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.