Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 00:00

Slovensku prepadne 81 miliónov

Peniaze z Európskej únie boli určené na vedu a výskum, keďže sme ich nevyčerpali, o sumu prídeme.

Slovensku prepadne 81 miliónov
Zdroj: TASR

Slovensko nevie čerpať eurofondy, problémom sú najmä tie, ktoré sú určené na vedu a výskum pod gesciou rezortu školstva. Kvôli byrokracii a pomalému čerpaniu sme tak už v minulom roku prišli o 27 miliónov eur. Teraz sme prišli o ďalších 81 miliónov eur. Upozornila na to poslankyňa Veronika Remišová. Ministerstvo školstva to potvrdilo. Ak chce totiž firma čerpať dotácie z Bruselu na svoj vlastný výskum, musí prejsť vyčerpávajúcim procesom, aby podmienky splnila.


Projekty sa podávajú ťažko
Trojmesačný proces, to čaká firmy, ktoré chcú získať eurofondy. Najprv musia napísať samotný projektový zámer, kde opíšu ciele výskumu. Takýto dokument môže mať aj viac ako 30 strán. Jeho súčasťou je aj rozpočet s prieskumom trhu, ale aj zoznam ľudí, ktorí sa budú na projekte zúčastňovať. Firmy zároveň musia preukázať svoju finančnú stabilitu a skúsenosti. Tam sa to však ani zďaleka nekončí. Ministerstvo ďalej žiada doklady, že firma nemá podlžnosti na daniach či v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.